• Predajňa: Hlavná 181/13, 900 42 Dunajská Lužná
  • Pondelok-Piatok: 9:00-18:00, Sobota-Nedeľa: 9:00-16:00
  • +421 911 169 501

STRELITZIA

STRELITZIA

Image

Warning: Undefined variable $content_html in /data/5/c/5c28d7d8-4386-4318-b4be-f208b889ffba/exoticgarden.sk/web/wp-content/themes/inoterior/template-parts/imagebox/imagebox.php on line 12

Warning: Undefined variable $button_html in /data/5/c/5c28d7d8-4386-4318-b4be-f208b889ffba/exoticgarden.sk/web/wp-content/themes/inoterior/template-parts/imagebox/imagebox.php on line 13

EXOTIC GARDEN

STRELITZIA

Kráľovsku Strelitziu reginae určite poznáte. Veľmi obľúbená rastlina s povestnými farebnými kvetmi však zaujme aj krásnymi a pevnými listami. Pochádza z južnej Afriky, dorastá do výšky približne 150 cm a dokonale vynikne v každej miestnosti.
Strelície milujú južné až juhozápadné stanovisko. Zvyčajne síce prežijú aj v izbe s oknami orientovanými na sever, ale sú bledé, minimálne rastú a nekvitnú. V lete sa im bude páčiť na chránenom mieste na balkóne, terase alebo aj na záhrade.
Množstvo vody, ktoré strelícia potrebuje, závisí od ročného obdobia. Najviac jej vyžaduje v lete, kedy sa odporúča polievať vždy po uschnutí predtým zaliatej zeminy. Počas najhorúcejších dní ju môžeme osviežovať pravidelným kropením listov. S príchodom jesene zálievku trochu obmedzíme a v zime ju znížime na týždenné intervaly.
Umiestnenie: najlepšie je umiestnenie na slnečnom mieste alebo na miesto s rozptýleným svetlom.
Zalievanie: zalievame ju približne raz za týždeň, tak aby medzi zálievkami bola pôda stále mierne vlhká. Dávame však pozor, aby rastlina nikdy nestála vo vode, keďže to môže spôsobovať žltnutie listov.
Vlhkosť: vyžaduje vyššiu vzdušnú vlhkosť. Môže však byť umiestnená v blízkosti zvlhčovača vzduchu, alebo jej môžeme rosiť listy, ocení to.
Náročnosť: nízka, vhodné pre začiatočníkov aj pre skúsenejších pestovateľov.
Substrát a presádzanie: presádzame ju na jar každé 2 roky do nového kvetináča, ktorý má približne o jeden až dva centimetre väčší priemer ako ten pôvodný.
Hnojenie: od jari do jesene pravidelne aplikujeme hnojivo pre zelené izbové rastliny.
Množenie: rozsádzaním pri presádzaní.

ODPORÚČANIE

Strelitzia nie je odolná voči mrazom, v exteriéri môže byť len pri teplote do 10 stupňov.

Máte otázku k ponúkaným produktom alebo službám?

Neváhajte nás kontaktovať.